Bandırma Masaj Salonu - Bandırma Şifa Terapi Solunu - Bandırmada masaj salonları

Aroma Terapi Masaj

Aroma Terapi Masaj (Nedir Nasıl Yapılır)

Bandırma Şifa Terapi Masaj ve Güzellik Salonu

Bitki özlerinden elde edilen karisimlarla hazirlanan masaj yaglari ile yapilan bir masajdir. Bitkisel öz yaglarin kimyasal yapisi ve enerjilerinden faydalanilarak ve masaj, teneffüs (bugu), kompres, banyo ve diger yollarla uygulanmasini içeren, saglik ve güzelligi destekleyen dogal bir terapidir.

Aroma Terapi nelerden oluşur?

Sifali ot ve çiçek yaglari ile yapilan bu masaj, cildi besler, deri yüzeyini daha çok isitir ve yogun kas, eklem agrilarina, zayif dolasim bozukluklarina çok faydali olur. Aromatik özyaglarin keyifli kokusu, zihinsel veya fiziksel yorgunluklar üzerinde çok etkilidir. Bu yaglar ile nefes rahatlatilabilir, sakinlesme ve yavaslama ile kisi kendini daha iyi hissedebilir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düsük ve hareketlerin siddetinin hafif olmasidir. Rahatlatici, gevsetici ve dinlendirici bir özellige sahip bir masajdir.

Bize gelin günün stresini beraber alalım...
Aroma terapi aslında nedir

Aromaterapi aslinda çok eskiye dayanan bir tedavi yöntemidir. Köklerini Hindistan ve Çin uygarliklarinda görebiliriz. Yapilan arastirmalar sonucu yaglarin, güçlü antiseptik, mikrop öldürücü, iyilestirici, hizli hücre yenileyici etkilerinin oldugunu saptanmistir. Ayrica aroma yaglarinin kan dolasimi yardimi ile lenf sistemine ulastigini ve hücre arasi sivi (extra cellular fluid) yolu ile iyilestirdigini kanitlamistir.