Bandırma Masaj Salonu - Bandırma Şifa Terapi Solunu - Bandırmada masaj salonları

Deri Doku

Deri Doku (Nedir Nasıl Yapılır)

Bandırma Şifa Terapi Masaj ve Güzellik Salonu

Derin doku masajı, kan dolaşımını hızlandırıp lenf bezlerini harekete geçirmesiyle vücudumuzdan toksinleri atılmasına yardımcı olan, günlük stres ve yoğun iş temposuyla vücudumuzda oluşan kas spazmlarına, sorunlu kas dokularının tamirine ve ağrılarına yönelik uygulanabilen bir masaj türüdür.Derin bağ dokusu masajı bağ dokusunu ve kasları etkiler. Vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır. Lenf sistemi harekete geçer. Böylece yağ dokusunda birikmiş toksinler vücuttan arındırılır. Vücudumuzda rahatsızlık yaratan ağrılar, kulunçlar, derin bağ dokusu masajıyla yok olurlar. Ve bu masaj kişinin kendi kendini iyileştirme kapasitesini ortaya çıkarır. Bu masaj ayrıca kas ağrılarına da iyi gelir. Kasların üzerinde bloke olmuş noktaların açılarak kas ağrılarından kesin olarak kurtulmayı sağlar. Derin bağ dokusu masajı selülit tedavisinde kullanılır.

Deri Doku Nasıl uygulanır?

Ortalama 60 dakika süren seanslarla uygulanır. Bu masaj, ağır uygulanan ancak hareketlerin şiddetinin yüksek olduğu bir masaj türüdür. Masaj sırasında gün içinde en çok yorulan kaslar üzerinde durularak, bu kaslar üzerindeki gerginliğin azaltılması hedeflenir. Her masaj türü gibi derin doku masajının da profesyonel fizyoterapistler ya da masör tarafından uygulanması gerekmektedir. Derin doku masajı, spesifik bölgelere uygulanan şiddetli ama yavaş baskılarla, kaslarda birikmiş toksinlerin kan dolaşımını hızlandırarak temizlenmesini sağlayan tamir edici bir masajdır. Bu masaj, bedenin kaybettiği doğal dengesini yeniden elde etmesine yardımcı olur. Söz konusu bu doğal dengenin kaybı, vücutta kronik ağrılara kişilerin hayat kalitesinde düşmeye sebep olur. Derin doku masajıyla bu lokal kas ağrılarının giderilmesi amaçlanır.

Bize gelin günün stresini beraber alalım...
Kimler İçin Tavsiye edilir?

lokal kas ve eklem ağrıları, artrit problemi çekenler, selülit problemi yaşayanlar ve sporcular için idealdir. Günlük yaşantılarında yoğun stres altında çalışıp, bütün günü oturarak ya da ayakta geçirenlerin vücut dengelerinin bozulmasıyla artan kas ve eklem ağrılarını gidermeye yönelik olarak bu kişilere uygulanabilir. Düzenli spor yapanların yaşadığı kas ağrılarının elime edilmesi için uygundur. Yoğun antremanlar sonucunda oluşan ve vücuttan atılamayan laktik asit, kulunç oluşumuna ve kas spazmlarına neden olabilir. Lokal bölge ağrılarına daha önce denenen isveç ve bali gibi masaj türlerinden sonuç alamamışlar için de kesin sonuç verici bir masaj türüdür. Selülitten muzdarip kişiler için de tavsiye edilmektedir. Derin doku masajı yetkin masör ve masözler tarafından yapılmalıdır. Unutulmamalıdır ki, masaj vücudumuz için bir tedavi yöntemi olarak ciddi ve kurallarına uygun yapılmalıdır.