Bandırma Masaj Salonu - Bandırma Şifa Terapi Solunu - Bandırmada masaj salonları

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Bandırma Şifa Terapi Masaj ve Güzellik Salonu
Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır: Lazer epilasyon sağlık kuruluşlarında yapılan bir uygulamadır. Bu nedenle uygulama yaptıracağınız merkezi seçip randevu alınız. Konunun uzmanı doktor ile ön görüşme yapınız. Bu ön görüşmede lazer epilasyon öncesi gerekli bilgiler size verilir. Doktor lazer epilasyon yaptırmak istediğiniz alanı görür. Sizin cildinize ve tüy yapınıza en uygun lazer türü ile epilasyona karar verir.

Lazer Epilasyon Öncesi Hazırlık

Sizden gerekli onaylar alındıktan sonra lazer epilasyon seansına geçilir. Lazer epilasyon odasında tüyleriniz traş makinesi ile kısaltılır. Kısaltma işlemi için jilet de kullanılabilir. Jilet kullanmanın sakıncası yoktur. Kısaltma işlemini sonraki seanslarda 4 gün kadar önce evinizde yapabilirsiniz. Kısaltma sonrası bölge ıslak mendille temizlenir. Cildinize yapışmış kılların temizlenmesi önemlidir. Lazer epilasyon yapılacak bölgeye uygulanan kremler, parfüm, makyaj, bitkisel yağlar, bronzlaştırıcı maddeler mutlaka temizlenir.

Bize gelin günün stresini beraber alalım...
Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat

Seanstan altı hafta öncesine kadar epilatör, ağda ve cımbız gibi depilasyon yöntemleri kullanılmamalıdır. Aksi halde lazer epilasyon etkisiz kalır. çok koyu cilt yapısına sahip kimselerde epilasyon yapılmak istenirse 1-2 ay öncesinden cilt rengini açan kremler kullanılabilir. Lazer epilasyon sırasında oluşan ağrı geçicidir. çoğunlukla dayanılamayacak ağrı hiç olmaz. Fakat bazı bölge ve kişilerde istenirse işlemden 1 saat önce lokal anestezik krem uygulanabilir

Lazer Epilasyon Uygulaması

Lazer epilasyona başlamadan önce teknisyen ve uygulama yapılacak kişiye uygun koruyucu gözlükler takılır. Lazer türüne göre paremetreler ayarlanır. Uygun parametrelerle lazer epilasyon yapılmalıdır. Bu nedenle tecrübesine güvendiğiniz merkezleri seçiniz. Bu merkez mutlaka sağlık kuruluşu olmalıdır. Uygulama yapılacak alana lazer atışları yapılmaya başlanır. Kıl köklerinde hafif ve geçici iğne batmaları hissedilir. Her lazer atışından sonra bu his oluşur ve kaybolur. Lazer epilasyon uygulaması yapılan alana genelde sürekli soğutma yapılır. Alexandrite lazer epilasyon cihazlarında hava soğutma vardır. Diode lazer epilasyon cihazları ise genelde kontak soğutmayla çalışır. Her iki soğutma sistemi de etkili soğutma yapar. Lazer epilasyon yapılacak lan tamamen taranır. Lazer epilasyon hızlıdır. örneğin tüm genital bölgenin taranması 10 dakikadan az sürer. Uygulama yapılan alanda ciltte kızarmalar normaldir. Aşırı reaksiyon olursa teknisyen işlemi durdurup etkili soğutma yapar. Bu nedenle kliniğin tecrübesi önemlidir. Lazer epilasyon sonrası soğutmaya devam edilir. 5-10 dakikalık soğutma ile çoğunlukla oluşan tüm reaksiyonlar geriler. Bölgeye nemlendirici keremler sürülebilir. Yaklaşık 1,5 ay sonra ikinci seans yapılır.